Spinal Vital

SPINAL VITAL je prvý jedinečný výživový doplnok na Slovensku, ktorý je určený na výživu medzistavcových platničiek.

Jedinečná kombinácia minerálov, vitamínov a podporných látok dokáže vstúpiť do medzistavcového priestoru platničky, čím zlepšuje jej kvalitu, výživu a elasticitu, zabezpečuje bunkový metabolizmus, čo má za následok dostatočnú obmenu buniek a tak nedochádza k ich poškodeniu a odumieraniu.

Tento výživový doplnok nie je liekom na odstránenie bolesti, ale je jedinečným a prvým produktom na prevenciu pred včasnou operáciou chrbtice. Kombinácia všetkých zložiek nezvýši výšku medzistavcovej platničky, ale zastaví jej degeneráciu a znižovanie jej výšky.

SPINAL VITAL obsahuje jedinečný L-lyzín.

  • L-lyzín je vzácna esenciálna aminokyselina, ktorá sa bežne nachádza v bunkách nášho organizmu, vo veľkom množstve najmä vo svalových tkanivách. Výrazným spôsobom pomáha pri obnove a regenerácii tkaniva, jeho využitie sa spája najmä so svalmi a kĺbmi. Dôležitú funkciu však zohráva aj pri vstrebávaní vápnika, čím podporuje zdravé a pevné kosti. L-lyzín si organizmus nie je schopný sám vytvoriť a preto je nevyhnutné prijať ho v strave, alebo vo forme výživového doplnku SPINAL VITAL.

SPINAL VITAL ďalej obsahuje:

  • Mangán – je dôležitý pri raste a reprodukcii kostí, chrupaviek a pri tvorbe synoviálneho mazu, ktorý zabezpečuje hladký pohyb kĺbov a zamedzuje ich nadmernému treniu.
  • Vitamín C – je potrebný pri metabolizme aminokyselín, podporuje rast a vývoj kostí, chrupaviek a je základnou živinou pri tvorbe kolagénu a má veľký vplyv na stavbu celého pohybového aparátu.
  • Vitamín K – zlepšuje zdravie kostí a podporuje zdravú výživu kostí.
  • Vitamín D – napomáha vstrebávaniu vápnika a fosforu z čriev a jeho ukladanie do kostí. Je priamo zodpovedný za pevné a zdravé kosti.
  • Vápnik – je základnou stavebnou zložkou kostného tkaniva. V kombinácii s draslíkom prenikajú do membrány a tým umožnia prestup priamo do vnútra medzistavcovej platničky.
  • Horčík – podporuje využitie vápniku v organizme.
  • Draslík – dôležitý minerál potrebný pre silu svalov, činnosť nervovej sústavy a správne fungovanie tráviacej sústavy.
  • Bór – je potrebný na stavbu silných kostí, budovanie svalov a zlepšenie koordinácie svalov. Viaže vápnik, čím zabraňuje úniku vápnika z krvi.
  • Bromelaín – je enzým získavaný z ananásu, znižuje bolesť a urýchľuje hojenie.
Každá tableta obsahujeMnožstvo látky vyjadrené v mg na tri tabletyMnožstvo látky vyjadrené v % na tri tablety
Vitamín C (kyselina l-askorbová)120(mg)150,00%
Vitamín D3 (cholekalciferol)7,5 (μg)150,00%
Vitamín K1 (phytonadione)90 (μg)110,00%
Vápnik (Calcium)375 (mg)46,00%
Horčík (Magnesium)187,5 (mg)50,00%
Mangán (manganum)1,695 (mg)85,00%
Draslík (Potassium glukonat)60 (mg)3,00%
Bór (Boron)1,5 (mg)30%
Bromelaín (ananásový enzým) 2400 jednotiek30 (mg)nie je stanovené
L-lyzín (L-lyzín hydrochlorid)30 (mg)nie je stanovené
RVH – referenčná výživová hodnota  

Pomocné látky:

protihrudkovité činidlo: kyselina asteárová,

objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza,

stolové sladidlo: sieťované sódna soľ karboxymetylcelulózy,

emulgátor: hydroxypropylmetylcelulóza,

nosič: oxid kremičitý,

protihrudkovité činidlo: horečnaté soli mastných kyselín.

Upozornenie, varovanie a uchovávanie:

Výživový doplnok je určený len pre dospelých a nie je to liek. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť, výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Neužívajte tento výživový doplnok, ak ste alergický na akúkoľvek z uvedených zložiek. Tento produkt nesmú užívať tehotné a dojčiace ženy. Osoby so známym zdravotným stavom by sa mali poradiť s lekárom pred užívaním tohto výživového doplnku.

Výživový doplnok môže obsahovať pšenicu, vajcia, arašidy, vlašské orechy, ryby, kôrovce a mäkkýše.

Uchovávajte na suchom mieste od 10 – 25°C, chráňte pred priamym slnečným svetlom, uchovávajte mimo dosahu detí, malých detí a detí do 3 rokov.

Dávkovanie:

Akútny stav 3 x denne jednu tabletu
Prevencia 1 x denne jednu tabletu

Spôsob podania:

perorálne

Odporúčaná doba užívania 3 až 6 mesiacov

Balenie obsahuje 90 tabliet

Pre viac informácií, alebo ak si chcete objednať Spinal Vital kliknite na objednávku, budete presmerovaný na adresu www.spinalvital.sk

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.