Cutimed® Sorbion Sachet XL

Cutimed Sorbion Sachet XL je hypoalergénne, špeciálne tvarované vysokoabsorpčné krytie, ktoré ponúka väčšiu kryciu plochu 45x25cm. Je tvorený dvojvrstvovo, vnútorná vrstva pozostáva z polymérov silno zadržiavajúcich vodu, vonkajšia vrstva je z polypropylénu uzatvoreného ultrazvukom. Aktívne viaže a uchováva veľké množstvo tekutiny prostredníctvom technológie hydratačnej reakcie, založenej na interakcii dvoch aktívnych zložiek, modifikovaných celulózových vlákien a vybratých želírovacích komponentov. Absorbuje a viaže veľké množstvo exsudátu, bez toho aby sa ohrozila celistvosť obväzu. Zabraňuje macerácii kože a udržiava vlhké prostredie rany pre optimálne hojenie rany, ľahko sa aplikuje a pomáha redukovať zápach. Môže sa používať pod tlakom. Krytie je uzatvorené ultrazvukom, neobsahuje žiadne senzibilizujúce zložky, ani lepidlá.

Indikácia

Liečba rán so stredne až vysokou sekréciou na ťažko prístupných miestach ako sú: spodná časť brucha, stehno, axiálna oblasť, hrudník, predkolenie, sakrálna oblasť. Abdominálna dehiscencia, miesta darcovských štepov, invazívne metastázy, kardinóm prsníka, popáleniny, abscesové rezy, venózne vredy, etiologické vredy, nádorové ochorenia, lymfedém a tlakové vredy podpazušia a iných miest s nutným stálym ohybom, ulcus cruris, diabetická noha, sekundárne liečené mokvajúce rany po laparotómii, popálené oblastí so sekréciou, fistula žlčníka, pankreasu, hrubého čreva, exulcerované karcinómy a podobné rany s produkciou sekrétu.

Cutimed Sorbion Sachet XL

Zoznam kategorizovaných zdravotníckych pomôcok 1.10.2022 – 31.12.2022

www.health.gov.sk

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.