Cutimed® Sorbion Sachet Extra

Cutimed Sorbion Sachet Extra je hydroaktívne krytie na rany, s extra absorpčnou schopnosťou. Je tvorené dvojvrstvovo, vnútorná vrstva pozostáva z gélotvorných extra absorbujúcich polymérov, ktoré viažu a uchovávajú veľké množstvo exudátu a škodlivých látok, baktérií. Krytie je možné používať aj pod tlakom. Vonkajšia vrstva je vyrobená z ultrazvukovo utesneného polypropylénového vlákna. Výrobok neobsahuje žiadne liečivé látky. Neobsahuje žiadne senzibilizujúce zložky, ani lepidlá. Znižuje bakteriálnu záťaž na lôžko rany absorbciou a viazaním pritomných baktérií (napr. MRSA), v dôsledku zníženia bakteriálnej záťaže je zápach rany eliminovaný. Vlhkosť rany je zachovaná, čím je podporené prirodzené hojenie rán. Krytie môže byť ponechané na rane až 4 dni.

Indikácia

Liečba rán s vysokou sekréciou, ako sú dekubity, diabetická noha, mokvajúci ulcus cruris, u sekundárne liečených mokvajúcich rán po laparotómii, na popálené oblasti so sekréciou, pri hnisavých fistulách kože, pri fistule žlčníka, pankreasu, hrubého čreva, pri karcinóme čeľusti, pri exulcerovaných karcinómoch a pri podobných ranách s produkciou sekrétu.

Cutimed Sorbion Sachet Extra

Zoznam kategorizovaných zdravotníckych pomôcok 1.10.2022 – 31.12.2022

www.health.gov.sk

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.