Cutimed® Sorbact

Cutimed Sorbact je určený na efektívne viazanie a odstránenie baktérií a iných mikroorganizmov z kontaminovaných, kolonizovaných a infikovaných rán. Je vyrobený z tkaniny potiahnutej DACC (dialkylkarbamoylchlorid), čo je silno hydrofóbna látka, ktorá zabezpečí rýchle a účinné viazanie mikroorganizmov.

Mechanizmus účinku Cutimed Sorbact  je založený na princípe technológie DACC. Hydrofóbnu väzbu medzi baktériami a vláknami krytia sprostredkovávajú molekuly mastnej kyseliny DACC, ktorá je na povrchu krytia a systémovo sa nevstrebáva. Ireverzibilne v celku zachytené mikroorganizmy sa nerozmnožujú a neuvoľňujú do rany toxické splodiny metabolizmu. Pri preväze sa spolu s krytím odstraňujú z povrchu rany, čím sa trvale znižuje jej bakteriálna záťaž. Širokospektrálna bakteriostatická účinnosť znižuje bakteriálnu a toxickú záťaž nehojacich sa rán.

Pozrite si video o krytí Cutimed Sorbact:

Indikácia

Cutimed® Sorbact® sa môže používať na všetky typy kontaminovaných, kolonizovaných rán (grampozitívne baktérie, Staphylococcus aureus, MRSA, streptokoky, gramnegatívne druhy, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, huby ako Candida albicans), alebo infikovaných exsudujúcich rán bez ohľadu na ich etiológiu.

Bežným príkladom sú chronické rany, venózne, arteriálne, diabetické vredy, dekubity, rany po excízii fistúl a ložísk hnisu, traumatické rany. Cutimed® Sorbact® sa používa aj v profylaxii včasnej infekcie.

Fyzikálny mechanizmus účinku Cutimed® Sorbact® nezvyšuje rezistenciu proti baktériám a hubám, neexistuje riziko systémovej resorpcie, či toxického pôsobenia na zdravé tkanivo. Nie sú známe žiadne vedľajšie účinky, ani riziká cytotoxicity.

Cutimed Sorbact

Zoznam kategorizovaných zdravotníckych pomôcok 1.10.2022 – 31.12.2022 

www.health.gov.sk

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.