Cutimed® Sorbact s hydrogélom

Cutimed Sorbact s hydrogélom účinne viaže a odstraňuje baktérie a iné mikroorganizmy z kontaminovaných, kolonizovaných a infikovaných rán. Je vyrobený z acetátovej tkaniny potiahnutej DACC (dialkylkarbamoylchlorid), čo je silno hydrofóbna látka, ktorá zabezpečuje rýchle a účinné naviazanie mikroorganizmov. Hydrogél je špeciálne vyvinutý pre kombináciu s Cutimed Sorbactom. Krytie s hydrogélom zabezpečuje vlhké prostredie pre ranu a podporuje autolytickú excísiu a vyčistenie rany s nekrózou.

Indikácia

Cutimed Sorbact gel je primárne krytie na rany, ktoré sa používa na  suché, mierne exsudujúce rany alebo čiastočne nekrotické rany, ktoré sú kontaminované, kolonizované alebo infikované bez ohľadu na ich etiológiu (grampozitívne baktérie, Staphylococcus aureus, MRSA, streptokoky, gramnegatívne druhy, Escherichia coli,  Pseudomonas aeruginosa, huby ako Candida albicans).  Patria sem pooperačné, otvorené a traumatické rany, ale aj chronické rany (napr. venózne, arteriálne alebo diabetické vredy a preležaniny), rany po excízii fistúl a dutiny vyplnené hnisom.

Podmienkou pre efektívne viazanie mikroorganizmov je priamy kontakt s ranou. U hlbokých rán alebo rán v dutinách sa musí Cutimed Sorbact gel  priložiť tak, aby sa zabezpečil priamy kontakt s celým povrchom rany. Cutimed Sorbact gel sa nepoužíva, ak je známa citlivosť na propylénglykol, neobsahuje konzervačné látky.

Cutimed Sorbact s hydrogélom

Zoznam kategorizovaných zdravotníckych pomôcok 1.10.2022 – 31.12.2022

www.health.gov.sk

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.