Cutimed Sorbact gel

Cutimed Sorbact gel

Cutimed Sorbact gel účinne viaže a odstraňuje baktérie a iné mikroorganizmy z kontaminovaných, kolonizovaných a infikovaných rán. Je vyrobený z acetátovej tkaniny potiahnutej DACC (dialkylkarbamoylchlorid), čo je silno hydrofóbna látka, ktorá zabezpečuje rýchle a účinné naviazanie mikroorganizmov. Hydrogél je špeciálne vyvinutý pre kombináciu s Cutimed Sorbactom. Krytie s hydrogélom zabezpečuje vlhké prostredie pre ranu a podporuje autolytickú excísiu a vyčistenie rany s nekrózou.

Indikácie

Cutimed Sorbact gel je primárne krytie na rany, ktoré sa používa na  suché, mierne exsudujúce rany alebo čiastočne nekrotické rany, ktoré sú kontaminované, kolonizované alebo infikované bez ohľadu na ich etiológiu (grampozitívne baktérie, Staphylococcus aureus, MRSA, streptokoky, gramnegatívne druhy, Escherichia coli,  Pseudomonas aeruginosa, huby ako Candida albicans).  Patria sem pooperačné, otvorené a traumatické rany, ale aj chronické rany (napr. venózne, arteriálne alebo diabetické vredy a preležaniny), rany po excízii fistúl a dutiny vyplnené hnisom.

Podmienkou pre efektívne viazanie mikroorganizmov je priamy kontakt s ranou. U hlbokých rán alebo rán v dutinách sa musí Cutimed Sorbact gel  priložiť tak, aby sa zabezpečil priamy kontakt s celým povrchom rany. Cutimed Sorbact gel sa nepoužíva, ak je známa citlivosť na propylénglykol, neobsahuje konzervačné látky.

Tabulka baleniaVeľkost baleniaŠUKL kodDoplatok pacienta
Cutimed Sorbac Gel 7,5 x 7,5cm 10 A94880 1 ks / 0,44 €
10 ks / 4,40 €

Zoznam kategorizovaných zdravotníckych pomôcok 1.10.2022 – 31.12.2022

www.health.gov.sk

Príbalový leták
ORTOSPINE, s.r.o. ,Komárnická 16955/11 ,821 03 Bratislava, prevádzka: Plavisko 107, 034 01 Ružomberok, email: ortospine@ortospine.sk